Posted by: Tiina | 8. sept. 2018

Sall Bopfingeni pereemale

Kevadel võtsime meie vastu saksa vahetusõpilasi ja nüüd kohe-kohe lähevad meite lapsukesed vastukülaskäigule. Ja noh, mida sa ikka kaasa pakid kui miskit eestimaist. See ei ole mul esimene kord salle nii poistele pereemade jaoks kaasa panna. Ma ikka veel loodan, et need kinkekarbid jõuavad kenasti ja tervelt kohale ja et sallid meeldivad. Niipalju ma juba tean, et üks kingitustest rändas pea et kohe pereemaga koos kirikuteele kaasa. Loodetavasti mitte see üksainumas kord. Igatahes on vähem kui kahe nädala pärast uuel sallil teekond ees. Ja see oli ka üks põhjus, miks ma ta täna Kirjandustänava festivalile kaasa võtsin – ma tahtsin pilti teha, enne kui ta kodunt läheb.

Miks selline? Vat ma mõtlesin kaua lõnga, mustrit ja värvi ja mõtlesin, et selline nö piki salli jooksev muster, nö triibulaadne, on hea variant kui sa inimest ei tea ja ei tunne. Ja punane sai sellepärast, et ma õhkõrna valget teha ei tahtnud, see pisut jämedamast lõngast on mõnes mõttes kantavam. Ja see on nii ilus punane toon! Ja nüüd ta selline saigi.

Lõngaks sai Twin, 100 g = 700 m. Kokku kulus u 175 grammi. Mustriks üks hagakirjadest. Valmis salli suuruseks sai 66 x 168 cm.

Ja nii ta välja näebki.

salliga Kadriorus 2

saliga Kadriorus

õhtuvalgus

salliga Kadriorus 6

salliga Kadriorus 4

salliga Kadriorus 3

pingil

majade vahel Kadriorus

kirjandustänaval

Pildistamas käisime täna nimme Kadriorus, sest Koidula tänaval oli Kirjandustänava Festival. Ning mul oli veel ka Kumus Michel Sittowi näitus väisamata. Käisime sealgi.

Kadriorg on minu lapsepõlve mängumaa. Nii sai Koidula tänaval kolatud pea et iga päev. Seal, kus kunagi ammu oli raamatukogu, on nüüd pood, Tagurpidi lavka. Samas toona ei olnud tänaval nii vahvat masinat – seda sinist – nagu täna. Mis iganes pärast too seal oli ja tsiklitest saadetud sai, ilus oli. Ja need raamatud ja inimesed ja kohvikud … See Viplala kohvik, kust rõdult lasti korviga head-paremat alla oli nii lahe idee. Oleks ikka pidanud Marta ka kaasa haarama, kuigi Kumu ei oleks talle miskit pakkunud.

kunagi oli siin raamatukogu

Kunagi oli selles keldris raamatukogu filiaal.

auto

viplala kohvik

Viplala kohvik

Üritus ise oli ka vahva. Oleks mul ainult rohkem sularaha tagataskus olnud. Ma oleks hea meelega mõne Hargla endaga haaranud. Mulle ta meeldib. Ka kui ma ulmet ei fänna.

Aga, aga .. kui teil on Michel Sittow’ näitus veel nägemata, siis käige ära. Näitus on avatud veel kuni 16. septembrini. Neid pilte pole palju ja tuli ka järjekorras oodata, sest korraga väljapaneku manu palju rahvast ei lasta, ent need olid seda väärt.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad