Posted by: Tiina | 11. nov. 2018

Teatrikleit

Lapsel oli täna teatriskäik ees. Nukuteatris Pollyanna. Ja nii nad siis isadepäeval issiga koos läksid. Emme oli see, kes eile selle nimel pisut tõmbles ehk siis õmbles.

Ma ei hakanud jalgratast leiutama ja konstrueerima, vaid lasin mõttes peast läbi kangatükid, mis ootavad millekski saamist. Ja siis kangatükist lähtuvalt vaatasin lappasin ajakirju. Ega sellest sinisest suurt muud saanukski. Oli selline kitsama laiusega ja mitte väga pikk tükike. Jah, mul oli sellega kunagi idee, aga tolleks sobivat ühevärvilist kaaslast ei õnnestunud leida. ja nii ta ootas piigale kleidiks saamist. Niipalju tean, et oli viskoos.

Kleidi lõige on pärit Ottobre ajakirjast, viimasest laste numbrist (6/2018). Mudel nr 21. Voodriks leidsin ühe piimvalge tüki, samuti varudest. Ja selline ta sai. Ma riidest vööd ei tahtnud, tahtnuks hoopis sellist 1 cm laiusega valget vööd. Aga toda meil reedel leida ei õnnestunud. Siis jäi se NewYorkeri leid, millel küll neid rihmatrippe pisut vähevõitu ja lapse nõusolekul lükkasime hetkel ühe juuksekummi rihmale saba hoidma. Ütlesin küll, et tehke pilte nii, et see silma ei paistaks, aga meespool ei osanud seda pisidetaili pilti tehes märgata. Nagu ka seda, et piiga on osa kleidi esiosast üle vöö kraaminud. Juhtub. Vast tekib teinekord kuskil mujal veel ilusa pildi võimalust. Hetkel jääb nii. Peaasi, et issil ja lapsel oli tore päev.

kleit 1 suur

nukud

kleit 8 suur

kleit 3 suur

kleit 6 suur

See Pollyannaga pilt on piiga lemmik, vaatamata sellele, et kleit on nagu ma ei tea mis seljas. lapse asi. Peaasi, et oleks kleit ja peaasi, et oleks pilt.

kleit vööta

isadepäeva lambikollased

Koos issiga … lambikollaselt

Kleit ja retuusid: õmblustuba nimega “Emme”, vöö: NewYorker, saapad: CCC.

Mingiks ajahetkeks sai tehtud ka Anu muhuainelisest kangast pluus. Jällegi … eriti head pilti ei ole. Ja siis paar rebastega mütsi, millest ka on pilt vaid ühest. Nuta või naera. Ja need rebased meeldivad mulle endiselt väga. Üks tükike kangast on veel. Peaks veel midagi välja võluma.

muhukangast särk

rebasemmüts 2

Ega siin vaikiva ajastu jooksul ob valminud muidki pisiasju, aga pole mahti teha pilte ja ega kõik asjad olegi minu. Vahel aitan HB emmel ka miskit pisipojale valömis teha. Ja siis ta saadab mulle mõned pildid. Nonde asjade puhul ma kogu au endale võtta seega ei saa. Aga valmis on saanud mõned sellised pisipoiste püksid ja särgid.

kavalpea särk ja püksid

kollane särk sinine püks

jalkasärk HBle


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad