Posted by: Tiina | 25. dets. 2018

Jõulusall*

Eile enne jõululauda võtsin ruumi vabastamise jaoks ka selle valge kaunitari venimast ära. Nii sai tast täiesti pühadesall … ilusate valgete, lumiste jõulupühade sall.

Kootud loodusvalgest peenvillasest lõngast, mis on pärit LõngaLangi poekesest. Salli kaaluks tuli 85 grammi ja mõõdud on u 65 x 170 cm. Keskosa kirjaks üks minu lemmikuid – piibeleht lehel, mis salliraamatus mind üldse nii ei paelu. Küll aga kootuna. Seepärast ei olnud see ka esimene kord seda kududa.

Ka seekord on salli äärepits külge kootud, mitte õmmeldud. käikudel kaasaskandmiseks eelistan ma selliseid äärepitse. Kood keskosa ära ja korjad aastalisest servast äärepitsi jagu ringvarrastele ja siis muudkui ringi ja ringi … Saab edukalt teha nö käigupealt. Kui läheb traditsioonilise külgeõmmeldava pitsi kudumiseks, siis seda ma teen ikka kodus kenasti diivanurgas istudes. Muidu läheb mul sakiarvestuses tavaliselt miski vussi.

Piltidega ei ole ma kunagi väga eesrindlik olnud.Eile tuli kohe proovida uut telefoni selleks, täna ka. Aga mis teha kui valgusolud ja oskused nendega toime tulla on nagu nad on. Ikka jõuan ma pildini niis, kui seda päevavalget nappima hakkab. Aga vähemalt on vähenenud laovarudele lisa hakanud tekkima. Sest see pole ainumas sall. Sinine on ka lõpusirgel, ainult äärepits. salliga

sall 2

sall 3

sall 4

sall

salli muster

Mulle meeldib.

salliga linnas

Täna tegime ka ühe käigu linna ja viisime omad mantlid korra taas jalutama. Mantel hetkel asjakohane teema, sest koolis on ka mantli teema üleval. Klient veel mõtleb, millist tahta. Seniks ma luhvtitan enda oma. Ja utsitan Marti ka. Ega täna polnud just ka mantli ilm, aga kuna me päris poris ei liigelnud, siis polnud hullu. Täitsa ilusad on omal ajal välja kukkunud. Mis neid siis ainult kapis hoida.

Viisime mantlid jalutama 2

Ja ma ei saa siingi jätta märkimata meie eilset pildikampaaniat. Nagu juba öeldud, siis aastal 2011 sai tehtud pilt perest .. pudinad pikkuse järjekorras. Siis oli see ka vanuse järjekord. Aga nüüd seda järjekorda seades enam päris nii asjalood ei ole, et kõige vanem on kõige pikem. Igatahes nalja sai. Ja nagu näha, siis diivanile mahutamine pakkus ka omajagu lõbu ja lusti.

joul 2011 vaiksem

2011

pikkuse järgi x vaiksem

2018

meie 24122018 vaike

Jätkuvalt häid pühi!

*Mu meespool luges eemalt et „Jõulumöll“. No eks näis, äkki möllame ka 😉


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad