Posted by: Tiina | 18. jaan. 2019

Lubadused

Aasta on küll alanud juba vaat et kaks kord kümme päeva tagasi, aga minu lubadused on ikka alles mustandi kujul. No paneme nad siis kirja ka, et oleks millega võrrelda aasta lõpus.

 1. Kangadieeti ei pea, st endale kangaste ostmist ei keela. Küll aga tahaks suunata teraviku taas trikotaažilt muule, nt peenemale villasele või mantlikangastele. Mitte et neid otsesõnu varuda, vaid et õmmelda.
 2. Lõngadieeti ka ei luba, st et ei osta, juba mitmendat aastat. Aga elu on näidanud, et varud ei suurene, pigem vähenevad. Koon ära rohkem kui ostan, mis on vägagi positiivne. Ostan peamiselt konkreetseteks projektideks, kui keegi midagi tahab.
 3. Ja vat see netist loetud kudumisdieet* sobiks ka mulle. Ma olen seda küll harrastanud teadmatusest juba aastaid, st mul on pidulauas pea et alati vardad ja töö kaasas, aga ma pole selle positiivset mõju veel teadvustanud, nii teadlikult. Nüüd paneme sellegi siia ritta ja näis siis.
 4. Ma ei ole nüüd üldse originaalne, aga see vähemalt 1 õmblustöö iga nädal on väga hea mõte. Mul on kogu aeg miskit ripakil, aga nüüd võiks asja eesmärgiga võtta. Siis oleks vast reaalseid tulemusi ka enam.
 5. Poolikud tööd valmis! On need siis kudumised või õmblemised. Jah, hetkel on koolis kiire, aga ka iga kire saab kord otsa. Hea oleks kui saaks aasta lõpejks pea kõik senised poolikud otsa. Nagunii tuleb uut poolikut ka juurde, aga sellest siis, kui see käes on.
 6. No kvartali kohta võiks ühe kampsi ka valmis saada. Kas siis mulle, Martale või … kes iganes see siis on. Tahaks kududa enam kui salle, aga need on head väikesed endaga kaasas kanda ja nii ongi mul eelmisest aastast nüüd näidata pea et ainult sallid ja sokid. Katsuks sel aastal teistmoodi.
 7. Ja siis lugemine. Rohkem raamatuid! Eelmine aasta sai loetud neid 66 ja 21429 lehekülge – Goodreads aitas arvutada. Katsuks sel aastal pisut enam, sest huvipakkuvat on ilmunud hulgim, mu raamatute „to do list” on üüratu.
 8. Rohkem eesti kirjandust lugemislauale!
 9. Ja Lugemise väljakutse grupist sain ka hea idee, mida võiks praktiseerida – iga loetud 100 lk kohta panen 1 euro kõrvale. Uute raamatute fond 😀
 10. Kaltsuvaip! Ma pean selle tegemiseni ka jõudma… See lubadus jääb nüüd suhtkoht lubaduste rea lõppu, sest ei me ette tea, mida tulema hakkab ja aasta esimene pool on hetkeseisuga juba kooliga hõivatud. Aga vast leian ka selleks õppmiseks ja tegemiseks aega.
 11. Ja … tean tõustes igal hommikul – end enam odavalt ei müü!

See viimane sobib täpiks i-le.

Ja noh, kaugemaks eesmärgiks võiks võtta ka õmblemise-käsitöö osakaalu  suurendamise firma käibes? Aga seda on hetkel keeruline lubada. Las olla siis mõttepojana kirjas.

*Kudumisdieet – peolauas kudumise asemel kood 🙂 Paisub kampsun/kinnas/sokk või sall, aga mitte kõht.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad