Posted by: Tiina | 3. veebr. 2019

Trikoopäev

Ei, me ei käinud ujumas. Märjaks saaks ka lumes, kui tahaks. On nõnna vesine värk. Isegi eilne lumememm viskas end veidi aja eest pikal. Nii vesine ja pehme on. Aga mina sukeldusin juba välja lõigatud trikootükkide hunnikusse ja tõmbasin mõnele tegemisele joone alla. Samas jäi sinna tööd veel küll ja enam.

Marta sai kaks pluusijuppi ja dressika.

Pluusid on lindude ja lilledega. Ma oleks mõlemad täitsa tavalised pika varrukaga asjakesed teinud. Aga piiga tahtis lilledele miskist satsi või volangi varrukasse. Siis ma genereerisin ühe kelluka sinna külge. Kui tahtis, siis tahtis. Kui enam ei meeldi, eks siis tee ümber.

Meil tekkis äkitsi vajadus uute pluuside järele. Kõik varasemad on kuidagi nabakad. Piiga venib kehalt pikkusesse ja laiusesse, jalad nii kähku ei kasva. Püksid ei jää lühikeseks, pluusid küll. No eks iga laps kasvagi isemoodi. Eelmine suurem laar särke pärineb eelmisest aastast, ka talvest. Vist. Eks ongi aeg. Kuna kangaid on, siis ma teen veel paar lihtsakest, et sahtel taas täis oleks.

Marta lilleline

Marta lilleline 2

linnud

linnud 2

Mis dressikasse puutub, siis mõte oli hoopis teine. On üks rebastega halli põhjaga dressikangas, mis ootab oma aega. Aga, aga .. isegi kui ma sellele sooniku leidsin, siis lukud olid lühikesed. Eks ma pean pikemaid otsima minema. Teisi kangaid oli ka, aga need küsisid kaaslast ja midagi väga sobivat hetkel kodus polnud. Siis jäi ideeotsingul mulle selle aasta Ottobre esimeses numbris silma üks poiste pusa. Ka mitmest kangast kombineeritud. Hakkasin juppe lappama, mis võiks passida muu kodusolevata kokku. No parimat valikut ei saanud, aga midagi siiski. Saab vähemalt homme miski uue asjakese kooli selga. Selleks ju vaja ongi. Eelmisel on üks öös ära. Igal juhul uus õmmelda lihdtasm, kui uus öös kapuutsile panna. Naerukoht. Ja juba tehti ka märkus, et taskuid ei ole. No järgmisele ja ülejärgmisele tuleb/tulevad. Ausõna. See oli täna selline kähkukas. Sest mis seal salata, see veidi enam kui aasta tagasi tehtud kaunitar, see siniselilleline ja linnuline, on tilluke. Peab tollele uue omaniku leidma, sest väljanägemine on veel täitsa ok. Öökullid lõikasin ka Martale juba välja, aga need ootavad soonikut. Ütle veel, et kangaid on kodus palju. Seda, mida vaja on, kohe kindlasti ei ole.

seljas

dressikas 2

kaelus

Uus sai nüüd selline pikk, et kohe jälle nabakas ei oleks. Piltidel on aga värv vale. No ei anna lamp seda õiget. Seal ei ole mitte punane, vaid roosa. Fuksiaroosa.

No ennast ma ka ilma ei jätnud. Taas üks kangas tilgatumaks. Nüüd on järgi tõesti vaid sellised tükid, millest saab mitte väga suurele nukule. Isegi varrukaid jupitasin, et tuleks enamat välja kui päris lühikesed. Sai selline. Mulle meeldib.

minu pluus

Mulle hakkas see kaelakaare kantimine seljaosas meeldima. Enamus on nüüd ilusad puhtakesed.

Ja kollane mantel sai ka põuetasku. Nagu klient soovis.

põuetasku

põuetasku seest

 

 


Vastust

  1. See leevikestega kangas on imeilus – kus ma küll selle tellimise ajal olin :p


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad