Posted by: Tiina | 22. veebr. 2019

Päiksesäras paraadile vastu

Saigi valmis. Hetkel ei ole kõik lubadused päevapealt pidanud, sest kogu aeg tuli midagi vahele. Koolis perioodi lõpp ja sinnamaani tegemata asjad, siis lapsel 100 + 1 sünnipäeva, mis tekitavad logistilist segadust. Siis veel see, teine ja kolmas. Aga igatahes siin ta on – päikesekollane mantel kevadeks, millega sai antud selline poollubadus, et saab sellega paraadile päiksena särama kui ilm lubab.

Kangas on sedakorda pärit Abakhanist. Sisaldas info järgi suuremalt jaolt villa, aga midagi oli veel. Ma peast enam ei mäleta. Tegelikult otsis neiu algselt roosakat tooni, aga ju see värvitoon ta ära võlus. Voodriks tahtis klient ka midagi tagasihoidlikku, jäi see tumesinine viskoos. mantel seest

Kliendi soov oli, et sirge, pisut pikendatud õlaga, klappidega taskud (nii et klapi saab sisse lükata). Mitte väga pikk. Kuna kaunistusi ja kilesid-vilesid ei tahetud, siis pisukeseks lisaks sai põuetasku. Ja kaelakaarele katteriide jätkuks põhimaterjalist kant. Et turjapealne ikka toekam oleks. No tegelt ma oleks vist ikka katteriidele kandipaela ka tahtnud panna, aga jäi sedakorda sobiva värvi taha. Kooli poes ei olnud õigel ajal seda, mida vaja olnuks ja otsimiseks mul ka aega ei olnud.

Mantel

Mantel 2

Eile klõpsisin koolis pilte teha, aga see kunstlik valgus ei anna õiget värvitooni edasi. Lisaks tekitab kehv kaamera, kunstlik valgus ja vale mann valesid varje. Mann oli ka vales mõõdus ja selle hetkel pärast ai hakanud neid seal läbi ka katsuma. Õhtul enne kojutoomist pisut veel kohendasin pressides kus vaja ja tõin ära, et homme vast omanikule üle anda.

Mulle endale meeldivad väga nööbid (Texlin). Ilusad ja odavad. Kui ma kohapeal käisin, siis esialgu vaatasime, et kollasega vist valik väga suur ei ole. Aga ena imet … oli küll ilusaid kollaseid nööpe.

Ja selline ta siis on.

Kaamerate ja valguse ja seadetega mängides saime mu senistele toonidele veel sellisegi kollase lisaks.

värvimängud

Nüüd vahepeal üks kirjatöö valmis ja siis saab Ärtu emandale ka joone alla. Ikka on nii, et üks töö meelitab teise lisaks. ja nii ma siis siplen. Tööde ämblikuvõrgus. Ja nüüd hakkab veel kevad ka omale tähelepanu nuiama …


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad