Posted by: Tiina | 10. märts 2019

Pooleli

Ma siin millaski jaanuaris unistasin, et teeks ka seda va “nädalalõpu õmblust”, st iga pühapäev kindlasti midagi. Nüüd kisub vägisi sinna, et ega ma muul ajal nädalast ei saagi kodus suurt midagi teha. Neljal päeval kulub õhtu koolile, hommikud on täis kiiret kirjatööd. Reede asjatan sageli linnas, kuna seal ka vaja vahel seigelda. Ja siis laupäev perele või siis nagu eile – aitasin taas Andrat HB-le mõeldes õmmeldes. Ja siis pühapäeval, mil Mart ja väikesed mehed kannavad suuremat kodutööde raskust, püüan midagi all teha, kui kirjatöö mahti annab. Oeh.

Samas pole hullu – midagi ju valmib ka. Pooleliolevate asjade hunnik tasahilju taandub. Ega ma enne suur uut alusta kui see hunnik otsa saab. Kuigi jah, neiu sahtlid on üsna tühjaks jäänud. Kasvab välja kõigest.

pooleli

Ja nii ma siis tegin eile Andra abistamise kõrvalt neid pooleliolevaid pisiasju. Nii sai üks dressikas taas valmis. Ja siis Martale särk ja retuusid. Ning mu oma uus särk sai ka seljakaelakaarele kandi. Ainult see oligi veel puudu. Saaks ju ilma ka, aga mulle hakkasid need seljaosa kaelakaarelt puhtad T-särgid meeldima.

Aga tulemused siis siin.

Tuunika. Kangas on ostetud ikka üsna mitu aega tagasi Studio Livist. Seda oli selline tükk, et rohkem välja ei tulnudki. Ma tegelikult tahtnuks teha taskud ka, külgedelt sisse, aga see idee pärist täpset kuju ei võtnudki. Oli selline “tahaks-kah” udu peas.

Lõigates püüdsin kogu kanga ära kasutada, alles jäi ainult veidi siniseid tähekirjaga tükke. Kogu roosa mustriosa sai A-lõikelises kehaosas ja varrukatel ära kasutatud. Ongi arvestatud, et oleks hetkel pigem pisut lai ja pikk. Kestab kauem. Nüüd vaja ainult veel tumedamad ühevärvilised retuusid näiteks kombineerimaks teha. Kangas on küll hästi nunnu. Lõike kombineerisin ühe varemgi kasutatud T-särgi lõike järgi.

 

This slideshow requires JavaScript.

Siis see öökullikangas. Jälle ootas kaua, aga mul polnud talvel mahti soonikut otsida. Reedel siis jõudsin selleni. Kangas taas Studio Livist. Nii nunnud ööökullid, kuigi ma alguses pelgasin seda pruuni põhja. Ma ei salli eriti pruuni värvi. Vahel mõni toon meeldib. See kombo siin meeldib. Lõikeks on üks poiste dressikas Ottobrest, numbri jään hetkel võlgu.

This slideshow requires JavaScript.

 

Ja siis veel üks pluusijupp. Jälle pikkust ja laiust pisut enam kui hetke vaja. Seda kõike selle arvestusega, et kohe-kohe tuleb nagunii lühikese varruka hooaeg ja ma tahaks, et see läheks sügisel ka veel selga. Kangas on BlackCarroti kangaste odavmüügilt, selline lihtsake. Lõige Ottobrest (numbri jään hetkel võlgu). Tahtsin seekord midagi muud kui soonikut kaelusesse, seepärast katsetasin üht bretooni särki. Neiule meeldis. Ta keeldus pärast seda pildil olevat kombot seljast võtmast ja vedeles tükk aega nii toas …

This slideshow requires JavaScript.

 

… kuni rattatiir ta õue meelitas. Käisid ja tegid Keskmikuga selle kevade esimese rattaringi. Eks ma pelgasin küll, et käib jääl külili aga tuli tervelt tagasi. Kergliiklustee järve ääres on puhas ja kuiv, aga see põhja poole jääv majaesine on jääväli. Ikka veel.

 

Ja siis üks kodune kombo. No T-särk passib mujale ka, aga vat retuuse ma üldiselt linnarõivaks ei pea. Mõne erandiga. Siin on nüüd kõik kolm kangast BlackCarroti odavmüügilt.

 

This slideshow requires JavaScript.

Ja lõiked on taas mitte üksühele võetud, vaid kombineeritud ja suurendatud. Piiga ei vasta ühelegi standardile … pikkus vastab vanusele, aga laiusmõdud kipuvad olema suuremad. Ja noh, keha ja jalgade vahekord ei ole ka just ühegi valmislõike proportsiooni järgi. Siis on ju heagi, kui emme õmbleb 🙂 Kui ta vaid ise rohkem tahta oskaks …

Ja minu pluusijupp. Taaskord BlackCarrot.

pluuus 1

 

Täitsa tegus päeva keskpaik oli. Nojah, suur osa tööd oli ka enne asjade poolikute hunnikusse sattumist tehtud, ent ikkagi. Kui poleks täna teinud, ei oleks need ka valmis saanud. Poolikuid on veel, eks ma pean nüüd esimesel võimalusel taas hagu andma. Mul vaja kuu lõpus korraks õmblemine kokku tõmmata. Meil kaks poiss võõrustavad nädalapäevad saksa vahetusõpilasi. Vaja kodule korralikumat ilmet anda. Omad on harjunud, et nõelu, niiti ja kangatükke vedeleb lõngadele sekka kõikjal, aga ma ei saa eeldada, et nood noorsandid ka sellega harjuks 🙂 Nii peab kiired asjad ära tegema ja üle andma.

Nüüd läheb koolis keebi kõrvale veel jope käima. Ja siis tuleb veel otsida praktikakoht, mis jätaks ka vabadust … Nojah, keeruline teema. 9 nädalat 8-17 tasuta töö kahjuks ei mahu hetkel minu päevadesse. Mõtleme veel. Kevad hiilib ligi igatahes.

 

 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad