Posted by: Tiina | 14. apr. 2019

Viimane koolitöö

Viimaseks oli koolis siis keep. Nüüd peaks kõik asjad valmis olema ja lubatakse praktikale. Nojah, kliendiraamat on veel, aga sellega on hetk aega. Kui ma muidugi selle va imelooma Lectraga sinasõbraks saaks.

keebiga 3

Ja nüüd siis keep. Mul oli küll selline pehme ja beeži keebi mõte, aga kuna see ei võtnud konkreetset kuju, siis läksin hoopis Abakhani ja ostsin esimest mõttest oluliselt odavama kaaluvillase ja läksin sellist lihtsat teed – konstrueerisin lihtsa keebi. Meil lubati tegelt võtta ka ajakirjalõikeid, aga selle peale, mida võinuks proovida, sattusin alles hiljem. Seega jäi nii. Toppisin siis vähemalt kanti õmblusvarudele, niiöelda kandiõmblemise harjutusena. No apse juhtus ka, aga muidu oli täitsa ok. Ja sai selline.

keebiga 2

Keebiga 1

keebi selg

kanditud ja vooder

nööp

Need nööbid on siin nüüd need kõikse kenamad, ausõna. Nood lihtsalt hakkasid nii meeldima Veerenni tänava nööbiga majas, et ma kohe ei saanud neid poodi jätta. Et nad nagu sadul sea seljas ei karjuks selle punase peal, selleks on vooder pigem nendega ühte tooni.

Nööpaugud on kandiga. Nökerdamist oli, aga sedakord oli ka ruumi neid teha. Nööbid ju ka suhteliselt suurekesed. Aga oi kuidas mulle meeldivad!

Kanga mustriruute keegi kokku panna ei üritanud. Kangas on natuke karm ning et langeks paremini sai kõik lõigatud diagonaali. Alguses ma käeavade peale ei mõelnud, aga proovides tundus tsipake ahistav, seepärast saab ikka sõrmed ka eest välja pista. Seega kaks kanti nagu tasku puhul. Minu lemmiktaskud, küll seekord ilma klapita.

Kokkuvõtteks sai täitsa ok. Mõeldud on nt õhtusel raamatulugemisel terrassil peale võtmiseks. Selleks on asja enam kui küll. Alguses oli ka pisikese püstkrae mõte, aga ma panin suurte detailide väljalõikamisest jäänud jäägi nii hoolikalt ära, et see jäigi leidmata. Siis sai kaelakaar hoopis seestpoolt lõikekohase kandiga töödeldud. Ja parem ongi. Kangas oleks kaelal ja lõual liiga kare. Ausõna.

Siin on nüüd kõik 5 asja.

This slideshow requires JavaScript.

 

Ja kel mahti, minge Lastekirjanduse keskusesse Gruusia kunstniku Nino Chakvetadze näitust kaema. Nii ilusad illustratsioonid.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad