Posted by: Tiina | 25. apr. 2019

Ärtu Emanda jakk

Niih, nüüd sai paar pilti ka tehtud. Muidu jookseb aeg kogu aeg käest ära, ja siis kui pildi peale mõtlen, on õues juba hämar. Kuigi jah, ega see pilt ka palju väärt ole. Ikka seljas oleks parem. Ootame-vaatame. Praegu ta kippus mul puuga tuules laperdama pisut.

Jakk 1

Seegi jakk sai ka alguse koolis. Käisin nagu udu sõpradele-tuttavatele peale, et kes tuleks kliendiks. Paari inimesega näkkas ka, nagu näha. Nii lahe on kui inimesed teavad mida nad tahavad. Neiul oli kohe mälust võtta üks Vildersoni jakk, mille taolist ta endalegi tahtis. Küll teisest kangast. Alustuseks olid teeka svist lilled, aga kangapoest (TrendTekstiil) naasis ta selle kangaga. No see on 100% tema kangas. Ja minu esimene reaktsioon oli .. Ärtu emand. No ma ei saa, kee kangas ja need nö mängukaardid ja värvid tekitasid sellise assotsiatsooni. Sai selline.

kuldsed nööbid

sissepilk taskusse 2

Kangast oli parasjagu, isegi liigagi. Muidu ei oleks olnud üldse probleemi, aga selle suuremustrilise ja suurte motiividega kanga puhul tahtnuks ju natuke seada nii, et võimalikult palju ilusaid motiive alles jääks, mitte katki lõigutud ei saaks. Esimene paigutus oleks andnud tulemuseks sisuliselt täpilised hõlmad. Ja siis hakkas see klapitamine .. ma tegin neid lekaale ikka iga asja kohta, et võimalikult maksimaalselt sellest mustrist välja võtta. Sai selline. Järgmisele samalaadse kanga ostjale soovitaks – osta pisut rohkem, on tulemus parem. Selle kanga ainus puudus on vooder – liiga õhuke. Õmblusvarud paistavad nii rumalalt läbi.- Nojah, ma saan aru, et poes oli see rullis ja nii põhikanga kõrvale panduna ei hakanud silma, et see nii õhuke on. Ka kahekordselt mitte. Aga lõpptulemus ei olegi lõpeks nii hull. Sega muidugi, et ma tegin osad taskute õmblused uuesti, vahetasin välja musta niidi kollase vastu. Muidu oli tõega tobe seest vaadates, kui must pisterida kumas kuskilt. Kuna omanik ise seda segavaks asjaoluks ei pidanud, siis las tema olla. No ega seda niisama seestpoolt keegi ei kiibitse küll. Ja kui vaja, siis vahetame voodri 🙂 Asi see siis ära teha ole.

sissepilk taskusse

Taskud – minu lemmikud – klapiga. Seekord küll mitte kahe kandiga. Nööbid .. hetkel läksid ette kuldsed, kuigi meil oli valikus lausa kaks varianti. Punased ka. No kui tahta, siis saab ju vahetada ka. Enamvähem üht suurust teised.

punased nääbid

Hõlmad ei ole vildakas, ausõna. Ongi sellised pisut “kaarja nurgaga”.  Pildid hoiab kehvasti. Sorri.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad