Posted by: Tiina | 19. aug. 2019

8. pitsipäev

Aeg on omapärane asjake. Elu võib olla nii rahulik ja kodune ja nii nädalaid. Pisikeste kõrvalepõigetega. Ja siis tuleb üks nädal, kus kaugemad ja lähemad kõrvalepõiked argipäevast ainult ongi.  Vat tänasega üks selline nädal just otsa saigi. Aga ma jätan hetkel nädala sisse jäänud tegevused sinnapaika ja hüppan kohe eilsesse – pitsipäeva Haapsalus.

No sinna kohe peab minema. Meil ei ole kodus isegi vaidlust teemal, kas minna või mitte. Ikka minna. seekord pakkus väike poiss (14), et ta tuleb ka kaasa. Seda enam ju peab minema, kui arvutimängur tahab kottu välja saada. Ja seda enam, et ma olin eelmisel aastal andnud Signele lubaduse, et seekord võistlen. Eks ma mõtlesin, et teen aasta otsa tublisti kudutrenni ja harjutan kätt, aga läks teistmoodi. Mul pole nii vähese kudumisega aastat ammu olnud. Lihtsalt hetkel on ilukirjandus minu aja ära võtnud ja kui sul on 24 tundi ööpäevas, siis ikka jääb miski vaeslapse rolli. Ja noh, kool oli ka see, mis pikad õhtud nädalast ära võttis. Jah, teed küll, aga mitte nii palju kui tahaks. Õnneks on kudumisega see hea asi, et ega ta ei unune, seega oskad ikka. Kas kõike, see selgub siis, kui hetk käes. Ja nii ma seekord siis võistlema läksin. Ja muidugi oli mustrijupis see topeltnupp, mida ma olen Aasa salliraamatu piltidel näinud, aga pole kudunud ega kudumisse süvenenud. seega tegin Leiutajate küla Lottet ja genereerisin miskit, et mitte päris tegemata jätta. Eks nüüd õpin edasi. Igatahes lustakas kogemus oli ja see õunapuu motiiv oli ka vahva. Ja järgmisel aastal uuesti!

 

Seekordse pitsipäeva üks võluvaimaid osi oli Linda Elgase rätiraamatu esitlus. Mul oli see varasem õhuke rätimustritega brošüür ka olemas, aga ega see ikka võrdlust uue ja kauni raamatuga välja kannata. Igatahes on mu raamaturiiul nüüd ühe iluduse võrra rikkam ja minu kudumise “to do list” venis veel pikemaks. Ja vähe sellest, et ma leidsin nii mõnegi uue mustri kudumaks, mis kohe pani särmed sügelema, leidsin ma ka ühe lõnga, mis tahaks saada Marta jaoks kleidiks või tuunikaks. Ma olen seda mõtet heietanud juba mõnda aega. Minu tänase leiu värv paistis ka Martale meeldivat, seega nüüd vist panin end ise tanki ja pean ikkagi alustama. Kuigi ma vajaks septembri lõpuks hoopis ise pidulikku kleiti. Aga nii osav ja kiire ma nüüd ka ei ole, et endale jõuaks midagi teha ja harutada ja teha nii, et valmis tulemus, mis selga panna sünniks, ka olema saaks.

20 rätti

Rätid püünel

Haapsalu päeva mahtus veel ka meeleolukas moedemonstratsioon. Nagu eelmiselgi aastal oli see väga huvitav. taas hulgaliselt huvitavaid ideid. Enim inspireerisid mind kaks kollast rätti ja üks kollane pisikese piiga kleit. See oli nii särav laik päevas. Ja helesinine seelik. Ja .. Ohh, seda kõike oli tegelikult hulka rohkem. Aga ma oma telefoniga eemalt ei saanud kõike kinni püütud. Ja need kaunid 20 rätti!

kolane kleidike

teine kollane rätt

suur rätt

sinine seelik

Ja nii saigi augustist nagu jõuluvanakuu – raamat, kaardikomplekt ja paar kera lõnga. Ma kiibitsesin ka Saara kindalõngu, pigem sukkade pilguga, aga ma pole iseendaga veel sukkade osas kokkuleppele saanud. No ja kodus peab ka ringi vaatama, et mida on.

nagu jõulud

Sel ajal kui mina asjatasin omi asju, asjatas pisem pool perest koos issiga kuskil Haapsalu peal. Ja nautis burksi 🙂 Sinna emme tavaliselt ju ei kipu.

MG

Marta

Õhtuks oli igatahes piiga saanud taas mingi kudunakkuse. Ta parempidiseid silmuseid oskab ja tegi taas proovi. Kauaks seda püsivust ei jagu, aga hooti see kudutahtmine talle kallale tuleb. Vaheldumisi ketiheegeldamise tuhinaga. Kuna lõnga kodus on, siis las nokib.

Kaunitar

Minu pisike kaunitar


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad