Posted by: Tiina | 13. jaan. 2020

Kihnu troi

Sai sügisel alustatud ja hetkel hakkab mulle tunduma, et kui “kevadine” külm mind ää ei võta, siis vast saab valmis ka. No kena oleks kui see juhtuks viimaseks troi-kudumise unniks, aga ma ise nii optimistlik ei ole. Pigem siis ikka juba vabariigi aastapäevaks.

Kuigi mulle tundub, et mul nagu aega napib, siis nende lühikeste hetkedega hakkab kehaosa troil kokku saama. Ja egas varrukad ka täitsa olemata ole. Samal ajal minu keha, st parem käsi, jälle käsib mul mitte kududa troid, vaid kui üldse kududa, siis pigem pitsi. Parem käsi, tegelikult küll osad sõrmed, kipuvad krampuma, eriti kui vaja on peente varrastega kududa (ikkagi nr 2 ja 8/2 villane lõng ja et kuulikindel ikka nime vääriks, peab see ka tihe olema). Aga eks me püüame neid kudumise hetki siin nii klapitada, et saaks kõike. Tõsiasi segi, et ühekorraga käsi ära tappes, ei pruugi järgmist mõnusat suurt tihekudumit tullagi.

troi keha

Aga ilusad on nood kampsid küll. Meil on seal kursusel mõned nobenäpud, kel 1 valmis ja neidki, kel juba koguni 2. Nii et mul on mille poole püüelda. Ainus mure see, et Mardikas on vahepeal nagu kokku kuivand. Miinus 10+ kilo annab vast pärast kampsuni all ka tunda. Et äkki jääbki nagu riidepuule. Eks ma püüa muretseda selle pärast siis, kui hetk käes on. Hetkel ju enam muuta midagi ei saa. Ainult niipalju, et koon teise veel. Aga vat otsast tehes ma küll veebruariks ei jõuaks. Elly jõuaks kohe kindlasti. On ikka ilmas nobenäppe!

Tegelt on mul teise varruka algus ka olemas. Seega on puudu veel varrukad poolenisti ja siis seljaosa kuni õlani (käeaugust alates. ja siis õlad ja kaelus. Pole ju palju.

Kuna mul pitssallid ei ole veel näitamise olekus, äärepitsid puudu, siis siia veel ka ühed poolikud kindad. See sini-valge kombo mulle meeldib. No selgus, et olen ise pea et paljakäsi. Pole ju tuttavat kudujat, kes mu lagunema kippuvad sõrmikud ära parandaks. Hakkasin siis uusi tegema. Käpikuid. Hea ja lihtne muster – Peetri (Järvamaa). Ikkagi hingelähedane paik. Aga mulle näib, et kevad jõuab vist enne noid kohale …

peetri käpikud

Eelmine aasta oli mul hästi kuduvaene aasta. Ideid tuli kamaluga ja algusi ka, aga valmis ei tahtnud miski saada. See aasta algas kohe kudumise osas lootusrikkamalt. Äkki nüüd siis …


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad