Posted by: Tiina | 19. jaan. 2020

Lumevaese aja käpikud

kindad käes

Talve küll ei ole, on lakkamatu märts, aga käpikuid võib ju ikka kududa. Need said alustatud küll sellepärast, et üks valge ja üks tumesinine kera jäid kogu aeg kõikjal jalgu. Miks ma nad kastist välja kaevanud olin, ja millal, seda ma ei mäletagi. Igatahes kippusid nad kogu aeg käe alla ja siis ma ükskord ühe sooniku üles lõin. Pealegi olid mu enda sõrmikutel sõrmed ka purud ja seda tuttavat, kes uued sõrmed kudunuks, mul ju ei ole. Aga igatahes nii nad alguse said ja nagu näha, siis ka “täis kasvasid”.

käpikud 1

Kiri on Peetrist (need Saara kirjastuse kindakirjade kaardid). Mis teha, südamelähedane paik Järvamaal. Lõngad 8/2, pärit Raasikult Aade Lõngast. Vardad nr 2. Said sellised tavalised – portselanikarva. See sini-valge kombinatsioon toob mulle alati meelde Meisseni portselani, kuigi kindad on ju hoopis maavillased. Mitte sellised õrnad ja kergesti purunevad.

kiri peetrist

Kiri Peetrist, Järvamaa

Seekordsed pildid tulevad aga üldse mitte vihmamärjast koduõuest. Meil oli Mardiga see kohe mööduv nädal väga veider – ainult kaks last ja ei mingit segasummasuvilat. Eriti veider aeg oli reede õhtu, siis olime vaat et kahekesi. Suus poiss on ju kaitseväes, väike poiss oli Prantsusmaal, piiga läks reedel sõbrannale külla ja jäi ööseks ning naasis alles laupäeval. Ning Keskmik püsis oma allkorruse mängupõrgus. Ja nii me olimegi reedel kaks lastevaba inimest. Väga veider oli olla. Harjunud ju kogu aeg segasummas olema, viimased pea 10 aastat, kui neid oli 4, on olnud lakkamatu sebimine. Aga, aga .. eile me siis läksime oma saabuvale poisslapsele lennujaama järgi südaöö paiku. Ja ikka haarad ju käpikud kätte ja teed pilti. Ja sellised nad siis said. Kodukootud ja karedad, maavillased käpikud ja läikivad torud, rahvariidetriibuga toolid ja käpikud. Kena päikesekollane tool ja käpikud. Ma ei teadnudki kohe, kus ja mida.

käpikud

käpikud 2

kindad lennujaamas

Ja noh, mul tuli kindatuhin peale. Tekkis ka uus algus. Mis tost tuleb, ei tea. Vaatame, kui soonik on sealmaal.

uus algus

Uus algus


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad