Posted by: Tiina | 21. apr. 2020

Jäägisokid

Et miski ei jääks tähelepanuta, siis need sokid ikka siia ka.

Ma võtsin kätte ja hakkasin ära kuduma lõngu, mis ootavad oma aega. Mis vähegi kõlbab sokiks, selleks ka saama peaks. Nojah, kui mõni muu otstarve ette ei jõua. Aga kuna selle lõngde leidmise ja kudumisega läheb aega, siis ilmutavad nood sokikesed end siin sedasi tasahilju. Alustuseks siis 3 paari.

sokid nööril

Esimesena valmisid sinised. Nood on meriinovillasest tokilõngast. Kunagi sai Helsingist Menitast toodud Grignasco lõnga Bambi, väga erinevaid värve. Enam seda vist ei toodeta. Ja nii ta seisis, kuniks ma need kaks sinist tokki ära realiseerisin. Jah, see ei ole kuigi kulumiskindel tõenäoliselt, aga kuna kootud on peene vardaga ja tihedalt, siis vast ikka natuke vastu ka paeavad. samas on lõng selline siidine. Niinimetatud tudusokid. Jalas mõnusad, ausõna. Kunagi ostes olin ma need erivärvi sinised ja muud planeerinud oma pisipojakeste kampsideks. Aga nende kudumiseni ma ikkagi ei jõudnud.

Oranžiga sokid on Teksrena jääkidest. Oranži oli kõige rohkem, sellepärast said nii kärtsud. Teiste toonidega – hall ja pruunikas – tegin kera kaheks, et mõlemasse sokki jaguks. Said ka sellised nr 40 ehk naelkast”. Kui kuskil kurdetakse, et teksrena sokid ei pea vastu, siis ma hetkel pole suurt kurta saanud. Mehed kannavad teisi saapas ja piiga ka. Ja pole veel lappima pidanud. Suur poiss ühed lõhkus ära, aga seal ei olnud kulumine teemaks, vaid jäi kuskile naelapea taha kinni jalgu lohistades. noh, nagu need vanad põrandad on, kus uksevahel liistul naelad sees. Mis parata.

Ja need valged! Vat need on minu lemmikud! Selle mustriga tuleb sokke veel. Mulle nii meeldib see lehemuster. Ja pole needki siin esimesed sellised. Muster on ühest vanast ajakirja Diana lehemustrite vihust.Ja kui hoolikalt vaadata, siis saab öelda ka, et sellel paaril on eraldi vasaku jala sokk ja eraldi parema jala sokk. Kui võtta nii, et viimane leht lõpeb suurel varbal. See valge lõng on miskine ammune 8/3 villase lõnga jääk. Sama lõnga enam pole ja tootjat ei mäleta. Aga mul on juba hiljem hangitud 8/3 kuskil, seega noid tuleb juurde. Just selle mustriga sokke. Ma seni olengi neid sellisest jämedamast lõngast teinud, aga peaks proovima ka pisut õhemaid. Eks  näis mis jääke veel leidub.

Seega sokke tuleb juurde!

 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad