Posted by: Tiina | 20. apr. 2021

Kui lapsed kasvavad ehk mõmmikute jaoks pole kunagi liiga hilja

Ma olen neid tuduriideid siin piigale mitut puhku õmmelnud, aga ikka ja jälle tuleb välja, et nagu polegi teisi. Sai siis vastu suve taas tegudele hakatud, sest laps tahtis oma jupakate poe-öösärkide kõrvale taas pidžaamat. Kangas veel tema enda valitud. Oi ma ei tahtnud toda tellida, ise ka ei tea miks. Aga Marta ajas just seda karudega kangast peale. Aga kuidagi sai ta ära tellitud ja isegi unustatud, sest nende kangastega on ju nii, et hõikad FB-s, et tahan nii mitu meetrit ja tuleb siis kunas tuleb. Ja teinekord läheb tulemsega kaua aega, seega enam ei mäletagi. No ja nii oligi. Ajas neiu mulle oma mõmmikuid ja kui kangas kohal, siis ei mäletanud enam ööd ega mütsi. Aga seda teadis küll, et pidžaamaks peab too saama. Mõeldud tehtud.

Lõige on kuskilt Ottobrest võetud lõigete edasiarendus Martale. No ta ei passi laste suurustesse, pisut ümmargusem ju. Ja ega naiste lõigetesse ka veel päris nagu ei lähe. Ikka tuleb kuskilt miskit kas pikendada või lühendada, laiemaks või kitsamaks joonistada. Aga kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka.

Sai selline. Ma ei tea, miks ta varrukatele soonikuid ei tahtnud, aga las ta siis olla nii. Saab ju lisada, kui soov tekib. Kangas on minu mäletamist mööda Tuuleluuast. Selline tavaline trikotaaž. Soonik Riimetexist.

Pisut pikk ja lai, aga tudu ei peagi olema nagu vorstinahk. Tundub mõnus. Ja nunnu ka.

Pildistamiseks sobis nädalavahetus imehästi. Isegi õuehommik. Nii mõnus ja linnulaulune ja piisavalt soe. Ja oli mida vaadata, sest selleks ajaks kui meie peenramaale jõudsime, oli suur vennas juba kaevamise tööhoos.

Ma hakkasin samal ajal ka öösärki tegema, aga sel on veel kattemasinat vaja. Ja kuna maale minnes nõudis piiga pigem pidžaamat, siis sai valmimise järjekord just selline.

Üks kevadine sõber samblamättalt ka.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad