Posted by: Tiina | 26. sept. 2021

Ikkagi september

Ka kui kuu alguses tundus, et sellesse septembrisse ei mahu miskit uut kõige lasteluuletuse kiuste, siis kuu lõpuks sai emme end ikkagi kokku võetud. Lihtsalt läks nii kogu muu töö vahel.

Aga jah, lapsel ju riideid on, aga paraku kipuvad kõik jääma väikseks. Või siis on juba teiselt ringilt ehk siis naabritüdruku käest ja hakkavad vaikselt väsima. Nii tõdeski Mart eile poes, et dressikat vaja. No mida asja! Nagu kodus kangast vähe oleks. Kuna ma olingi selle nädalavahetuse kenasti kirjatöödest vabaks jätnud, siis ei olnud pikka mõtlemist. Ma küll kohe paneelide peale ei mõelnud, aga kanga otsimise käigus tulid kaks juba ostetud dressikanga paneeli välja ja üks neist läks töösse. Teine oli too huskyga, mõlemad RiimeTexist.

sai siis selline. Ma lõike võtsin viimasest Ottobre Woman numbrist ja kohendasin veidi. Lihtsalt see paneel on minu piiga jaoks imeväikse kübekese võrra liiga kitsas ja nii ma mängisin külgedel õmblustega. Tüdruk nagu oleks ju veel lapsuke, kõigest 11, aga kasvult ja mõõtudelt veab juba naiste asju ka selga. Õnneks on emme, kes natike ikka midagi mõikab. See külgedel õmblustega mängimine tähendas seda, et ma nihutasin seljatükki laiemaks ja seetõttu panin ka varrukaringselt külge. Mitte nii, et õlg, varrukas ja siis varruka- ja küljeõmblus. Aga tulemus mulle meeldib. Ja tundub et lapsele ka. Koolis käimaks ja jope alla kuniks veel väga külm ei ole paras.

Kui juba tegemiseks läks, siis valmis ka müts. Tegelikult mu õmbluspäev mütsidega algaski, sest Liisi tellis taas tervele perele ja siis veel lisaks. Need on ka töös, tumedamas valmis, aga heledad ootavad nüüd niisivahetust. Mida ma kohe pärast kribamist tegema lähengi.

Aga seda hõbedaste lehtedega mütsi ei oleks täna “tekkinud”, kui ma poleks seda kangast musta dressikangast (FT) otsides leidnud. Ma olin need lehed juba täitsa ära unustanud. Lapse valitud kangas veel ju. Ja nii ma ühe mutsi sealt otsast tegingi. Taaskord: mulle meeldib.

Kangad: must FT, soonik ja paneel RiimeTex; fooliumprindiga mütsikangas (trikotaaž) Tuuleluud. Dressipluusi lõige: Ottobre Woman 5/2021, kuid kohandatud.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad