Posted by: Tiina | 31. okt. 2021

Valge aja ihalus

Ausõna, mina ootan talve ja lund. Mulle meeldib väga ka sügis ja seekord on see ju küll pikk ja ilus olnud. Aga tasahilju tahaks ikkagi juba ka külma aega ja seda va valget f**ing asja. Kõige üüratute elektrihindade kiuste.

Enamus hetkel töösolevaid salle ongi siinmail valged. Eksole, nagu üritaks ise realiseerida oma soove. Päris nii see ka pole. Lihtsalt valge on kuidagi väga traditsiooniline pitssalli värv. Ja mis seal salata, ma olen seda va valget lõnga koju aegade jooksul ikka varunud ka. On ka värve, aga valget on vist kõige rohkem. Ja tõsiasi seegi, et tegelikult on valget pimedal ajal oluliselt mõnusam kududa ka kui tumedat. Ja nii ta siis tuligi. Keskosa oli mul juba mõnda aega valmis, aga vat see äärepitsi ülesloomine vajab sellist pikka ja rahulikku hetke, et keegi nende mustmiljoni silmuse ülesloomist ei eksitaks ja ikka õige arvu õigesti üles loodud saaks. Ja oluline seegi – esimese rea läbikudumisel olen ma ikka ja jälle tähelepanematusest mingi jama kokku keeranud, seega ma juba varakult valin ajahetke nii, et mul oleks ka selleks mahti.

Sai selline. Mõõdud on 155 x 63 cm. Kaalub 74 grammi. Kirjaks Silvia kiri. Lõngaks on valge villane, ostetud LõngaLangi epoest millal siis iganes. Igatahes uskumatult mõnus lõng. Vahelduseks meriinole.

Minu jaoks on salli juures kõige tüütum see äärepitsi otse kokkuõmblemine. Ma olen korra kudunud pitsi ka ringselt lõpuni (alustasin edasi-tagasi, aga mõne rea järel läksin ringile üle ja ei tekitanudki „Möbiuse sall”), aga ega see on ka tülikas. Ja ega sellesse ämblikuvõrku on otsi ka paha peita. No see selline hõre asjake ju, polegi nagu peidukohta. Aga mulle sellegipoolest meeldib neid teha. Mul on ootel üks teine salli keskosa ka, see juba veelgi varasemast ajast. Ja siis on varrastel üks kollane, mida oleks mul endal juba vist detembri alguses vaja. Ja siis pani Käsitööjaama Liina mulle lõngapakiga pitsiprooviks ka ühe huvitava valge villase kaasa. Ühelt siinmail vähetuntud lõngatootjalt Saksamaalt. Seega sallirõõmu on tulemas. Kõik ei tule küll haapsalu sallid, mõni saab ka külge kootud pitsi. Mulle meeldib see variant ka. Ja ega mul valmivad need külgekootava pitsiga sallid ka rutem. Kasvõi juba seepärast, et pole vaja õmbluslauda tühjaks lükata õmblemiseks. Ja tõsiasi seegi, et õmblemiseks passib ikka päevavalgus, aga päeval oled ju tööl. Ja mõni nädalavahetus on jällegi nii kiire, et on nagu Meespool ütleb: „saaks tööle, saaks puhkama”.

Igatahes: vardad ei ole kõige vaikuse kiuste veel roostes.

Ja see hull lill. Lumeroos. Taas õitseb. Seekord küll naabrinaise peenras.

Ja kollane saab olema selline.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad