Posted by: Tiina | 14. nov. 2021

Värviliselt

Ma ei tea, kus ma nägin sõrmikuid, mille sõrmed olid isevärvi või kust mulle see idee pähe kargas, igatahes minuni see idee jõudis. Ma lihtsalt olen siin kohati hädas igasugu pisijääkidega, millega nagu ei ole enam suurt miskit peale hakata. Ja nii ma siis alati midagi otsides või lõngu tuuseldades tõstan ka noid pisikesi kerasid või üksikuid tokke edasi-tagasi, kastist välja ja kasti tagasi. Siis ma mõtlesingi, et teeks. Lõbus ju ka, nii kududa kui kanda.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on sormikud-5.jpg

Kuna ma pole ammu sõrmikuid kudunud, siis alustuseks võtsin mingi mälusopist leitud silmade arvu ette ja hakkasin kuduma. Arvuks oli 56 ja vardad nr 2. Lõng on 8/2 nende sõrmikute puhul. Hall ja punane on HEA kindalõng 8/2, sinine ja kollane on mingid vanad jäägid. Kindad kaaluvad kokku 58 grammi, seega tee kuidas sa teed, ega korraga mingit märkimisväärset lõngavaru vähenemist teoks ei saa. Alustades kätte tõmmates tundus kõik paras olema. Kui ma neid nüüd siin proovin, siis läbi pesemata tunduvad pisut avarad minu käele. Ma selline naisterahva keskmik käe poolest. Ja pesemata jäid nad hetkel sellepärast, et siis ei oleks ma tänast kena ilma kasutada saanud. Kahjuks ei saanud ma kaht kinnast käes korraga õues pildile, no ise ei ole võimalik seda pilti teha. Kaks kätt aitas pildile saada piiga. Aga noh, teinekord teistmoodi.

Kuna ammu pole sõrmikuid kudunud, siis mõni möödapanemine on ka. Poleks olnud, kui oleks olnud ühevärvilised kindad. Nüüd on sõrmede alustamise juures iga möödapanek lihtsalt väga hästi näha. Nii ongi parema käe kindal kõigepealt kootud kollane sõrm ja siis korjatud sinise silmused ning seal on pisike tobe venitus alguses. Ega ei ole vaja õhtul väsinud peaga neid sõrmi kududa. Oma viga. Aga vat harutama ma ka ei hakanud. Olen lihtsalt teinekord tähelepanelikum. Teine asi on see värvide kokkupanek. Kuna kõik kastid ei ole korraga põrandal laiali olnud, siis ma ei leidnud kohe neid toone üles, mis veel sellesse ansamblisse sobinuks. Oleks võinud ju veel värvilisemad teha. Aga noh, aega ju on. Kuniks lõnga jagub … Ja seda jagub siin peres küll viimsepäevalaubani.

Mulle igatahes meeldivad ja ma teen neid veel. Peab katsetama erineva silmade arvuga, saab erinevatele kätukestele katted kätte. Ja noh, ega need lõngad on siin ka veidi ise nägu ja tegu. Eks näis kuidas mingi teine kombo töötab. Idee on hea ja äkki aitab pisikerade hulka pisut taltsutada. Tegelikult peaks mingi lapikampsi ka ette võtma. Momendil on kudumisetuhin tagasi ja lõngu nagu ka on, küll ise ansamblitest pärit. Äkki leiaks umbes-täpselt ühetaolisi, ühejämedusi ja saaks midagi suuremat kokku. Ühe-toki-lõngadest ma kunagi miskit pleedilaadset alustasin, aga see pole just väga kaugel. Ja noh, eks ta tööd taha, see mõtlemine. Lisaks see tegemine.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad