Posted by: Tiina | 4. sept. 2022

Suvepäevade sokid e siidised tudusokid

Mõned sokid on vahel ka sellised, mis kummikuga tutvust kunagi ei sõlmi. Need näiteks.

Miks just suvepäevade sokid? Juhtus nii, et augusti lõpus pidas firma suvepäevi. Kuna ma minna otsustasin ja see tähendas bussisõitu, siis miski võinuks ju näpuvahel olla, et aega veeta. Mul on küll alati kuskil mõni poolik töö, aga ma ei tahtnud seekord ei liiga suust ega pitssalli, sest nendega käiks kaasas kas tülikas kaasatassimine või oleks tegu keerukama kudumisega. Teine paar sokke oli ka, aga sealgi on kasutuses kaks värvi sääres ja see (need kaks kera) teeb koti liiga suureks. Nii ma siis otsisin kastist üles kaks tokki siidisegust Regia pitsilõnga ja lõin eelmisel õhtul ühed sokid varrastele. Ja ühe soki sain üritusel peaaegu valmis ka. Teisega sain hakkama sel nädalavahetusel. kokku kulus seega pisut enam kui nädal, kuigi kudumisaeg mahtus u kolme päeva ära. Ma olen alati olnud seda meelt, et töö sega käsitööd, õmblemist ja lugemist. Aga … nado Fedja, nado 😉

Isver, see Regia lõng on minu varudes ammustest aegadest. ikka väga ammustest. Minu arust nimetati siis Käsitööjaama veel Veimevakaks lausa kui ma selle ostsin. Ootas mis ta ootas, igatahes on mul selleks talveks lisa paar sokke varbaid soojendamas. Need just sellised, mis tõmbad jalga ja siis tõstad jalad veel tumbale kamina ette. pehmed ja siidised ja valged! Kummikutel on omad sõbrad juba olemas.

Suurus on selline minu isiklik naelakast. Sääreosa pitsimuster on pärit mingist ajakirjast kindlasti. Vat täpse nimetuse ja numbri jään hetkel võlgu. Kulus … No kahte tokki st 100 grammi ära ei kulunud. Kui mu kaal ei valetanud, siis kulus ca 65 grammi. Mõlemast tokist jäi miskit järgi, seega saab mõne triibulise sokilõngaga kokku ühed triibikud kududa. Vardad nr 2.

Üldiselt ma pole neid spets sokilõngu väga fännanud. Kuidagi nati vedelad on. Aga selliste lihtsalt soojade sokkidena, tudusokkidena on head küll. Ma nagu tahaks ikka villast, kuigi see hõõrdub kandes katki. Tegelikult lähevad nad kõik ju ühel hetkel katki. Miski pole igavene. Ja kui ei lagune, siis lähevad nii koledaks, et ikkagi ei kannata kanda.

Nii et … ilusad on.

Mulle meeldivad.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad