Posted by: Tiina | 13. jaan. 2014

Väikeste inimeste väikesed asjad

Nii tahaks kirjutada pealkirjaks hoopis “Nagu Vändrast saelaugu”, aga ma olen seda fraasi vist juba kuskil siinsamas blogis kasutanud. Nii ei jäägi muud üle kui olemasolev. Sest teemaks on taas … nukuriided (ühe erandiga, mis on käike muud kui väike). Eksole, suur inimene aga ikka mängib nukkudega. No ei ole neis midagi erilist, aga kuna ma selleks aastaks lubasin ja seesinamas siin on ka päevik, mis võiks nagu sisaldada ülevaadet tehtust, ka vähem tähtsast ja väiksemast, siis lase nemad olla.

Seekord jäi meil kodus jutt nii, et kui reede õhtuks ei ole nädalavahetuse päevakavva midagi pakilist siginenud, siis haarab Mart lasteaiast lapsega koos ka ühe nuku kaasa. Ja nii tema tuli. Nukul oli seljas üks kollane ülepea tiritav pluusijupp ja valged püksid. Lasteaias õpetaja ütles selle pluusi kohta ka, et ega lapsed seda ise seljast ära saagi. Oli minulgi tükk tegu. Ma tõesti ei tea, kes selle laste- ja mänguvaenuliku asja nukubeebile selga oli toppinud ja kuidas. Seda enam võtsin ma ette teha riideid, mida lapsed saaks kerge vaevaga selga ja seljast ära nukul. Ja et oleks ka mõni nööp. Kes ise ei nööbi riideid, saab harjutada. Neil on rühmas eri vanuses lapsed koos. Lihtsad asjad said, ent ma väga loodan, et see ei saa olema mitte viimane nukk ega ka viimane sats sellele nukule. Sokid ja mütsi võtsin hommikul Marta nukkudelt ära, sest asi mul neid uusi teha. Aga kuidas sa saadad tita lumega lastetaeda pea ja varbad paljad. Jope-jupats on analoogne viimane kord Marta titabeebile tehtuga, ainult pisut väiksem. See oli aga nüüüd ka see koht, mis õpetas, et mõistlik on ikka nukk ka alati õmblemisel kõrvale võtta. Ma ju alguses mõtlesin, et too on veidi pisem kui meie beebinukk, asi siis niisama teha ja lasteaeda viia neid riideid. Aga võta näpust. Keha on väiksem ja käed “kõveramad”. Ent pea sama suur. Ma jõudsin varrukaid ja kapuutsi mitu korda välja lõigata, enne kui korralikult selga sai käima. Pildil ei ole näha aluspükse. Ning paar pluusi, öösärk, kombe ja kleit ootavad ka veel oma aega. Seega see tegemine ei ole veel lõppenud. Aga vahva tegemine on. Pilt sai hommikul kiiruga selline udukogu, aga las tema siis olla. No ei saanud ma siin enam päevavalget oodata. seks ajaks oli vaja ju omal juba koolis olla.

Nukuriided lasteaiatitale

Nukuriided lasteaiatitale

Aga üks asi sügisest ka. Nukuriiete teemasse see just ei kuulu, aga ma panen selle ajaloo huvides siia ka. Sügisene seelik. See, mis sai teiseks koolis tehtud seelikuks ja mulle hullupööra meeldib. Mis on küll juba veidi lai ka, aga seljas õnneks ei karju. Selle allavõtmisega on üks igavene jama. Tahaks ju küll. Või mis tahaks, peaks hoopis. Aga .. siis kuku jälle riidekapi sisu välja vahetama. Mul on väiksema formaadi perioodist küll keldris kasti pakitud hulk õmmelda lastud rõivaid, aga selle suurusjärguni on ka jälle pikk maa. Praeguse formaadi ja tolle ajajärgu vahele jääb mitu last ja seega mitu rasedust, mis tähendab, et ka kui vahepealsest ajast on miskit, siis see .. pole ka päris see. Paraku. Aga kuniks käsi ja teadmisi, seniks saab äkki midagi uut veel valmis. Kangaid on oma aega ootama küll. Nagu see seeliku ruudulinegi. Oi kui kaua see oma aega ootas. Aga ära ootas. Milest ma aga aru ei saa on see, kuidas lilla minu riidekappi tee leidis … No ei ole kunagi minu värv olnud. (No aru ma ei tapita .. kas annab end pildiks veel enam õhku täis tõmmata. Sorri.)

Koolitöö: seelik iseendale

Koolitöö: seelik iseendale

Wieder Puppenkleider. Die Puppe kam am Freitag mit Marta Liisa aus dem Kindergarten mit. Sie hatte nur eine Bluse und eine Hose an. Jetzt ist sie für den Winter, der endlich gekommen ist,  etwas besser ausgerüstet. Nur Schal und Handschuahe fehlen noch 😀 Die werden nicht die letzten Puppenkleider sein. Habe ja noch eine Menge Stoffresten hier herumliegen. Und dash Nähen von solchen klöeinen Sachen ist ja ein Spaß!

Den Rock (für mich selbst)  habe ich im Herbst schon in der Schule genäht. Gefällt mir sehr und ist auch gut gelungen. Nur .. etwas breit schon … Das Abnehmen ist zwar positiv, aber hat ja auch einige Nachteile. Man muss neue Kleider kaufen/nähen oder alte kleiner machen.


Vastust

  1. Väga tubli! Nii ilusad asjad kõik.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad