Posted by: Tiina | 4. nov. 2017

Siilidest ja kleidist

seinaga

Valmis juba mõnda aega tagasi, piduski käidud, aga näe pilti ei olnud ikka veel. Täna hommikul tekkis taas lootus, et äkki piisab päikesest pildistamiseks. Siis tulid pilved ja siis kui päike taas piilus, siis ei saanud jälle ummisjalu alla joosta, sest seal põõnasid noorsandid. Ikka venib hommik pikemaks, kui kuskil 4-ni üleval passida. Ja siis .. Ja siis, kui oli vaja korraks linna minna, siis oli ühtäkki toas ka päikeseviirg ja me haarasime hilbud ja pildiaparaadi ja läksime alla. Meil lihtsalt on nii, et alumises elamises on vähem träni, kui see üks kangakaste ja kangaid täis nurk välja arvata. Seal ikka koha leiab. Eriti kui taipad eelnevalt lasta mustad sokid ära korjata suurel poisil.

This slideshow requires JavaScript.

Aga nüüd asjast. Millalgi suve lõpupoole või sügise alguses sai ostetud see nunnu pildiga siilidega kangas. Jube armas pilt, kuigi kangas oli mulle saabudes pisike pettumus. Mütsideks liiga ludu, kuigi pildi poolest selleks väga hästi passiks. Igatahes läks meil nüüd loosi selline pluus või t-särk või tuunika .. kuidas iganes seda nimetada. Alt laiem. Ta ei ole mitte kohe ühes tükis laiemaks lõigatud, vaid nö eraldi “satsiga”. Mõtlesin alguses varrukad ka samal moel otsast laiemaks teha, aga jäid ikkagi sellised mitte päris täispikad varrukad.

Martakas siilidega

Minu lemmikpilt .. poosetav pliks

Ülemine osa on nö tavaline T-särk. Ei mingit erilist lõiget. Ma olen neid läbi aegade võtnud küll Ottobrest, küll ise kombineerinud, sest paraku ei ole need valmislõiked alati piigale kõikse parajamad. Alati on vaja asja temale kohendada. Selle laieneva osa ma ehitasin ühe varasema Ottobre samalaadse asja pealt. Kuna ma selle satsiga seal juba maadlesin, siis joonistasin seda pikemaks ka ja avardasin ning saime nii piigale ka täitsa kobeda kleidi. Talle tundub meeldivat.

kleidipäkapikk

Kleidipäkapikk

silmipööritav päkapikk

Silmipööritav kleidipäkapikk

This slideshow requires JavaScript.

Mul hakkas kohe nüüd mõte käima, et peaks veel ühe kleidi tegema. Pikkade varrukatega ja dressikangast. Just selliseks jahedamaks perioodiks. Kui vaid aega leiaks ja sobiva kanga osas kokkuleppele saaks … Enne aga tuleb mõned muud asjad  ja otsad kokku tõmmata.

talverebased

talverebased 2

rebased

Talvised rebased

Nii näituseks oli vaja veel teha pisut mütse. tellitud jääkuubikute osas tekkis minul vahetult enne tegemist küsimus, et kas ma sain ikka õigesti aru. Müts peaks ikkagi soojendama aga seda kangast vaadates ja mütsina kujutades hakkas mul pigem jahe. Mart T-särgi, ka jääkuubikutega, üle küll ei kurda, aga ikkagi. Need rebased meeldivad mulle aga eriti. Seekord on mütsi sees valge meriinovooder. Ma ostsin meriinot Kangasahvrist piigale talvisteks retuusideks ja siis paari mütsijagu varuks. Mine sa tea, kas lund tulebki, aga meriinovillased retuusid kuluvad ära nii õuepükste alla kui ka seelikuga linna minnes. Aga rebastest tuleb nüüd piigale veel midagi genereerida. See on nii imearmas! Ega meil kergete hilpude osas temaga poodi asja suurt olegi …. Ja kui üle jääb, siis saab äkki mõne mütsi veel.

mütsihunnik

Piltidel figureeriva kuljusega punase mütsi põhjal võib arvata, et piiga on ema moodi jõulude sõber. Minul mängivad igatahes jõululaulud. Juba vähemalt nädalapäevad. Mulle meeldib.

Paul Simon “Getting Ready for Christmas Day”

 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad