Posted by: Tiina | 25. sept. 2022

Villaste sokkide aeg

Ta tuleb taas – aeg, mil tahaks varbad kasvõi teleka ees sooja soki sisse toppida. Ja sokipuudust siin majas ei ole.

Need pole selle sügise esimesed ega ka mitte viimased. Küll aga natuke teistsugused.

Kui eelmised olid sellised valged ja siidised ja kummikuga tutvust teha ei taha, siis need peaks taluma mõnda aega ka kummikut. Igatahes on materjaliks edasimüüja (Lõng ja lõngast) andmetele polüamiidi sisaldav Teksrena. Mul olid vanad varud juba otsas ja mingi hetk oli neil seal taas pisut siniseid-roosasid-halle toone, kohe pidi haarama. Ja neid ma siin vanade jääkidega kahasse siin sokkideks punun.

Gea omad

Need Gea omad on minu mäletamist mööda Karnaluksist ostetud Austermanni sokilõngast. Käisime mingi aeg noid seal valimas. Sokilõnga tokkidest kipub jääke jääma ja nii ka neist. Selle jäägi kudusin juba ühe halliga kahasse Marta sokkideks triipu. Seega meil ikka täitsa sokipidu juba. Nii et meie pere ja naabrinaise varbad on soojas. Poisid pole sokke küsinud, aga kuna kapinurgas on varusid ja saab teha, siis vast ei pea nemad ka külmetama. No mis teha kui inimesele meeldib kududa sokke. Need lihtsakesed on selline mõnus telkuvaatamise kõrvaltulem. Ega kudutööd peagi suurt jälgima. Sedasi vanaema moel. tema ka kudus teinekord nii AK ees või meiega lastesaateid või midagi muud põnevat, nt Vaata kööki vaadates.

Mõlemad sokipaarid on kootud varrastel nr 2.

Ja takkapihta tegin piigale ka samasugused poolkindad nagu siin mingi aeg varem iseendale. Isegi lõng on sama, ainult suurus ja värv erinevad. Neiu küll vaatas alguses kahtlustavalt, et ma üritan talle midagi veidrat maha müüa, aga ma loodan, et ta mõistab, et nondega on lihtsam, kuniks veel tõesti külm ei ole. Seda enam, et see va telefuun peab ju kogu aeg näpus olema.

Lõngaks Dropsi Flora, ühest tokist tuleks vist teised samasugused veel välja. Vardad 2,25 ja 2,0. Lapsekäsi, aga mitte palju väiksem kui suure inimese oma. Ikkagi suur tüdruk.

Parim on muidugi see, et käesoojendajaid käiake pildistamas .. varbavaheplätudega. Hea et veel käpikuid lumes paljajalu ei pildista.

Kui veel mõni sõna lõngade kohta öelda, siis Teksrena ei ole küll kõige vastupidavam sokilõng, aga ta on kuidagi mõnusamalt villane kui need libedad sokilõngad. Eks igaüks talu seda kratsimist omamoodi, aga mulle selline pisuke villastamine meeldib. Samas on Dropsi Flora kätele jällegi meeldivalt pehmeke, seega sellest võiks nii mõnegi sõrmikupaari veel punuda. Seda mul ka veel kodustes varudes jagub.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad