Posted by: Tiina | 24. apr. 2018

Roosad sinililled. Või siiski lillad?

lilled 3

Ma ei teagi nüüd, kas nimetada neid sinililli roosadeks või lilladeks. Igatahes on nad mu peenrasse tulnud ja tundub, et tasahilju hakkavad end ka levitama. Paar üksikut õiekest on ka esialgsest puhmast eemal välja ilmunud. Tore oleks kui nad leviks nagu sinisedki, mis kipuvad juba murusse. Mis mulle jällegi väga meeldib.

sinililledega

Algus 2017 aprillis

Aga sallist. Ma tellisin mingi hetk selle lõnga koos ühe teise fuksiakarva meriinnovillase pitsilõngaga. Ei ole tegelikult päris minu värv, aga tekkis mingi hetk selline „kutsu ellu värvi tunne“, ka kui kõik sallid minu oma kappi pidama ei jää. Komplekti (loe: tellimusse) kuulus veel ka õunaroheline ja teksasinine pitsilõng, aga nendeni ma pole veel jõudnud. Lõngad pärit LõngaLangi veebipoest. Ning ega ma siis kohe ka selle lillaka lõngani jõudnud. Enne pidin ma ostma 2,25 Zing vardad ja laskma lõngal laagerduda. Ja enne pidid need roosad sinililled õitsema hakkama. Seda viimast eelmisel aastal. Siis tekkis mul alles idee proovida kududa üks pitssall mitte 2,5stel varrastel, vaid peenematega. Ja nagu üks asi juhatab teiseni, siis kuna heledamast fuksiaroosast sall oli õnnestunud, siis jäigi kohe näppu teine samalaadne värvitoon. Ma mõtlesin teha alustuseks üksnes proovilapi, katsetada kuidas peenema vardaga asi jääb. Aga kuidagi tekkis salli algus ja siis … Nii ta kulges, kuni muud asjad sõitsid sisse ja sall jäi vinduma. Siis äkki taipasin, et kui ma selle kevade sinilillede õitsemise ajaks seda valmis ei tee, siis vindub see veel aastakese. Killuke Monki on minuski ja see, et sinilillesall peab valmima sama tooni sinilillede õitsemise ajaks, oli muutumas lausa kinnisideeks. Ja läks õnneks! Ilm pole paraadpiltideks just parim, aga saime ühtteist ka pildile püütud. Siis kui langes vaid paar tiba. Nüüd oleks juba hilja. Lapsedki tulid saju eest jooksujalu tuppa.

sinililledega 3

kase kaelas

Kahte värvi sinililled

Kahte karva sinililli

rippumas

Tuules

Aga jah, selline sall siis. Vardad on seekord nagu juba öeldud 2,25. Seekord siis need KnitPro Zingid. No jäid Karnaluksis kord silma ette ja kuna muud oli ka vaja, siis võtsin mõned erineva jämedusega vardad ka. Vahelduseks olid täitsa vahvad ja värvilised käes. Samas üleminekul kippusid silmused takerduma. Ma ei tahaks uskuda, et ma koon nii tihkelt, et see on paratamatus. Aga hakkama ma sain. Ja mulle täitsa isegi meeldib see tihedus. Küll aga on mul mingi mõõdutunde raasuke puudu. Loe ja mõõda palju tahad, ikka saad „pool kangarulli“. Umbes 1,90 (+/- paar cm) tuli venitamise järgselt pikkuseks. Ja laiust on 71/72 cm. Muidu igati OK. Ma kudusin lilleridade vahele parempidiseid ridu rohkem kui raamatumuster ette nägi (sinilillekiri Aasa sallidest. Mulle meeldib nii. Nii ei saanud ju liiga tihe ja vähe pitsiline. Äärepits on taas külge kootud. Mõtlesin küll seekord mõne muu külgekootud äärepitsi teha, aga kuidagi juhtus nii, et tuli see, mis alati.

lapatuna

sall

pingutasin värvi

Pealeväänatud värviga

Nüüd tuleb mõned teised otsad ära sõlmida ja siis saab asuda soovitud valge/valgete sallide kallale. Kui ma vaid teaks, mis mustrit ma kududa tahaks. On ju juba ammused lemmikud. Aga raamatuis on ka nii palju uusi ja ilusaid, mida ma veel näppinud ei ole …


Vastust

  1. Ilus!

    • Ma tänan!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad